samet aybaba

0 /
forzanarchy
beşiktaş taraftarının sevmediği başka bir emektar kaptanımız daha. 1977 yılında iskenderunspor'dan beşiktaş'a transfer olmuş, futbolu bıraktığı 1988 yılına kadar siyah beyazlı formayı giymiştir. 1992 yılından bu yana da teknik direktörlük yapıyor. fakat taraftar istiyor ki samet hangi takımın başına geçerse geçsin beşiktaş'a yenilsin. anca o zaman yaranır. ergenliğe yeni adım atmış elemanlar bile samet aybaba'yı "forza"[ybkz]forza beşiktaş[/ybkz] denen siteden öğrenip geçmişine bakmadan yargılar olmuş. samet aybaba'nın en büyük dezavantajı sanırım kardeşinin[ybkz]adnan aybaba[/ybkz] patavatsızca konuşmaları. geçmişten bir olayı aktarayım; tam tarihi bilememekle beraber, beşiktaş futbol takımı maddi sıkıntılarla boğuşuyor, hatta sezon öncesi kampa gidemeyecek, futbolcuların paralarını ödeyemeyecek kadar sıkıntılı dönemlerden geçiyor. işte o sırada devreye kaptan samet aybaba giriyor ve gerek kamp parası gerekse futbolcuların maaşlarının bir bölümünü kendi cebinden ödüyor..
avcarlıçürük
---------------alıntı---------------
"Beşiktaş çok kritik bir süreçten geçiyor. önümüzdeki sezondan itibaren camiamızın artık hata kaldıracak durumu yok. Benim adım ortalarda dolaştıkça camianın neden ikiye bölündüğünü anlayamıyorum. Ben bu takımın bir parçasıyım, yıllarca o şanlı formayı onurumla taşıdım ve Futbolu bıraktıktan sonra da Her zaman Beşiktaş'ın yanında oldum. Göreve gelen tüm teknik adamlara her konuda yardımımı esirgemedim. Ne zaman ihtiyaç duyarlarsa elimden geldiğince çalıştım. Ben Beşiktaş'ın Teknik direktörü olmak istiyorum demiyorum. Beşiktaş'lı Samet olarak el birliği ile Beşiktaş'ı başarılara taşıyalım bunalımlı ortamdan çıkaralım diyorum."

"Beşiktaş'ta yeni bir yönetim var, zor bir süreci yönetmeye çalışıyorlar. Bizim kendileriyle bu dönemde temasımız olması çok normal, Ben asla bir şeylerin ihtirasında değilim, önemli olan Beşiktaş. Beşiktaş'ın başarısı için ne derlerse biz onu yaparız. 1 Yıldır sürekli yurt dışında oyuncu tarıyorum. Bizzat gidip Dünyanın her stadyumunda takip ettirdiğim oyuncuları izliyor görüşmeler yapıyorum. Beşiktaş'a Futbol anlamında bir devrim gerekliyse bu devrim için tüm benliğim ve tecrübemle hazırım. Bir kez daha altını çizerek söylüyorum. Samet Aybaba olarak benim bir beklentim asla olamaz. önemli olan Beşiktaş'tır ve gelecek sezon takımın başında kim olursa olsun ben yine de destek vermeye hazırım"

"Yıllar önce ben G.Birliği takımını çalıştırırken, attığımız bir golden sonra Beşiktaş tribününe hareket yaptığım söyleniyor. Böyle bir şey asla olamaz. Beni Beşiktaş'lı Samet yapan o tribünlere asla saygısızlık yapmadım. O gün tribünde Beşiktaş taraftarının arasında kızım vardı. Golden sonra döndüm ona el sallayıp bir şeyler söyledim. Bu olay anlayamadığım bir nedenle çok başka yerlere çekildi."

"Beşiktaş'a gelecek sezon için yakın tanıdığım takip ettiğim oyuncular ile ilgili bilgi veriyorum. Bu bizim zaten Beşiktaşlı olarak görevimiz. Salih'e ilk forma veren hoca benim. Salih gibi bir çok oyuncu var takibimde çok fazla büyütmeye gerek yok. önünde uzun bir zaman var"

"Beşiktaş'ın zor bir süreçten geçtiğini söyleyenler Teknik direktörün de yabancı olmasını söylüyor. Bunu anlayamıyorum. yabancı hoca kontratına bakar, parasını alır, istediği oyuncular alamadığında da çekip gider. Beşiktaş'ın bunu kaldırabilecek durumu var mı soruyorum size. Galatasaray içinden yetişen Fatih Terim'le yeniden yapılanıp başarı yakaladı. Aykut Kocaman Fenerbahçe'de 2 Sezondur başarılı, şenol Güneş'le Trabzon istikrarı yakaladı. Yerli Teknik adama en çok ihtiyaç duyan takım Beşiktaş. Ben bu yapılanmaya hazırım. Teknik Direktör olarak olmasada her zaman Beşiktaş'ın yanındayım. çünkü Ben Beşiktaş'lı Samet Aybaba'yım."
---------------alıntı---------------

http://www.kartalbakisi.com/futbol/tum-besiktaslilara-sesleniyorum-h10686.html
9293sezonu
beşiktaşımızın başına gelmemesini temenni ettiğim teknik direktör. kardeşinin medyadaki rolunu görünce sanırım biraz bana hak verilebilir.
şutmesafesişutpozisyonu
türk futbol tarihinde gittiği her takımda en az 3 tane genç futbolcuyu a takıma çıkartmayı başarmış, ve bu futbolcuların tamamına yakın daha sonra büyük klüplere transfer olmuştur.11 sene beşiktaşta forma giymiş uzun yıllar kaptanlığını yapmıştır.
Gençlerbirliği gibi bir takımla türkiye kupası kaldırmıştır, ayrıca trabzonsporla bu başarıyı tekararlamıştır.
fatih tekkeyi fatih yapan yapan, 2004-2006 arasi guclu trabzonun cekirdek kadrosunu hazirlayan
sercan, volkanlarla sampiyon bursanin temelini kuran adamdir. bu ulkede genclere en cok sans veren hocalarda ilk 3dedir.sercan yıldırım, volkan şen, soner aydoğdu, alişen kandil, serkan balcı, kemal aslan. hurşut meriç, gibi topçulara 18 yaşına gelmeden a takım forması vermiştir.

not: Yetiştirdiği bir sürü oyuncu var özellikle gençlerbirliği ve antep döneminde. yani ragnick 2 götü boklu bosnalıya şans verdi diye kral, bizim samet tuh kaka. Eğer gerçekten gençlerden bir takım kurulacak ise bu işi en iyi bilen kişi samet hocadır.
dcgulse
genç futbolculara verdiği önemden dolayı beşiktaş a takımının başına değil altyapının başına getirilmelidir. beşiktaş a takımın başına ise samet aybaba'nın performansını yükselttiği pırıl pırıl gençleri değerlendirecek akıllı ve bir sistemi olan bir hoca getirilmelidir.

gelecek olan hoca ile samet aybaba takımlarına aynı sistemi uygulattığı ve uyumlu çalıştıkları sürece beşiktaş bir altyapı ve sistem kültürüne sahip olan türkiye'nin yegane klubü olacaktır. tıpkı eskiden olduğu gibi.
newcastle
takımın başına geçmesine kesinlikle karşı olduğum teknik direktör. biri hariç sebeplerimin tamamı geçmişle alakalıdır, bazı şeyler maalesef çabuk unutuluyor:

kendisi gençlerbirliği'ni çalıştırırken bizi yendikleri bir maç sonrası basın toplantısında; "bu mu büyük beşiktaş?" diye küstahça bir soruyla benim için zaten hiçlik makamına ermişti ama trabzon u çalıştırırken oumar dieng e attığı kırmızı kart tokadı da önemli bir ret nedenidir benim için. bu olayda önce oumar atılmış, (vurgula: ardından) samet aybaba (vurgula: atılmıştır). hoca, tünel girişinde oumar'a denk gelince aşketmişti tokadı. bu profesyonellik seviyesi, yılmaz vural a denk bana göre.

bunun dışında bugün nihat kahveci için fikret orman tarafından sarf edilen sözlerin zamanında samet aybaba için süleyman seba tarafından söylendiği ve sebepleri de bir hatırlansın bence.

kaldı ki, kendisinde teknik direktörlük anlamında nasıl bir umut ışığı görüyorsunuz bilemiyorum ama eğer kupa kazanmış olmasını referans alacaksak hikmet karaman ı veya ziya doğan'ı da düşünebiliriz beşiktaş teknik direktörlüğüne.

beşiktaş teknik direktörlüğü için ihtirasları yokmuş da efenim amaç kulübe hizmetmiş. tamam o halde altyapı organizasyonunun başına geç? hem genç yönetimin de iyiymiş bak.

kusura bakmayın ama bana ne samimi gelen, ne de teknik olarak yeterli gelen bir isim değil samet aybaba. eğer bir hata yapılır da takım ona teslim edilirse hiç izlemediğiniz bir beşiktaş izlemeye hazır olun derim.
fani madida
eğer mustafa denizli'nin teklifimizi reddettiği iddiası doğru ise büyük olasılıkla 2012-2013 sezonunda takımımızın başında göreceğemiz hoca olur kendisi. zaten yönetimden 3-4 ismin ısrarla kendisini istediğini biliyoruz. denizli'nin red teklifinden sonra ibre büyük olasılıkla kendisine dönecektir.
şutmesafesişutpozisyonu
şu an için olabilecek en uygun teknik direktör. Neymiş çarşı ile atışmış bilmem ne... kardeşim bu adam gençlere önem verir mi? verir, yeniden yapılanmaya uygun mu? uygun, beşiktaşlı mı? beşiktaşlı
tecrübeli mi? evet ehh daha ne . umarım bir an önce gelir takımın başınada bu kaos biter.
newcastle
gençlere şans vermesi dışında hiçbir artısı olmayan, hatta ünal karaman'dan bence hiçbir farkı olmayan (vurgula: antrenör).

yıllardır ismi hep geçiyor. günün birinde muhakkak geçecek takımın başına. bari şimdi geçsin de, çekeceğimiz acıları çekelim, olsun bitsin amına koyayım.
dingoc
beşiktaş'ı ileri taşıması zor gibi görünen teknik adam. en azından icraatlerine baktığınız da, alıp bir adım ileri götürdüğü takım bulamazsınız. e bu teknik adam kariyerinin başında da değil ki, başarısı olmamasını, fırsatı olmamasına bağlayalım
şutmesafesişutpozisyonu
gençlerbirliği gibi bir takımla türkiye kupasını kaldırmış aynı başarıyı trabzonspor ile de yakalamıştır.Gittiği her takımda yeniden yapılanmayı sağlamıştır. çıkardığı oyuncuların haddi hesabı yoktur. 65 yaşındaki drakulalardan veya adı sanı duyulmamış alman şarlatanlarından kat be kat iyidir.
dingoc
başarılarını saymaya kalktığımızda karşımıza çıkacak en büyük belirtinin türkiye kupası olan teknik direktör. hani şu, her sene aldığımızda,
---------------alıntı---------------
bu nedir ya, türkiye kupası başarı mı abi
---------------alıntı---------------
dediğimiz kupa. yeniden yapıladığı takımları kefeye koyup başarı aramak ise, en iyi ihitmal ile alkollüyken yapabileceğim bir iş.
umarım gidişatını biz de tersine çevirir, gelirse tabi.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol