defalarca iş güvenliği konusunda bangır bangır bağıran hadiselerden ders çıkmaması sonucu tekrarlanan olay. ali sami yen'in yerine yapılan "gökdelen"in şu an için 6 ailenin yüreğini deldiği açıklandı.alıntı--kaza saat 20.00'da meydana geldi. inşaatı devam eden 36 katlı binanın 14 katında duran asansör henüz belirlenemeyen bir nedenle içinde işçiler varken zemine düştü. ilk belirlemelere göre 6 işçi hayatını kaybetti.olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi.rezidans inşaatında 9 Nisan'daki iş kazasında bir işçi hayatını kaybetmiş, 23 ağustos tarihinde de yangın çıkmıştı.alıntı--
işçilerin çevik kuvvet polisleri tarafından inşaat sahasına alınmadığı bunun üzerine işçilerin" kaza değil bu bir cinayet" sloganları attığı olay.
inşaat işçileri sendikası yaşanan" kaza" ile ilgili saat 14.00 da açıklama yapacağını duyurduğu kaza.
kaza değil cinayet isyan var !alıntı--Vali Mutlu: "1 saate kadar son şeyleri çıkarırız..."

"şey" dediği işçiler...

Çevik kuvvetle koruduğunuz, bir dairesini 5 milyona sattığınız rezisdansı inşa eden "şeyler"

Taşeronlaştırma ile ucuza çalıştırırken, öldüğünde istatistik bir rakam olarak kalan "şeyler"

Daha fazla kar elde etsin diye sermaye, işçi güvenliğini denetlemeyi prosedür haline getirirken, kanları elinize bulaşan "şeyler"

Kokuşmuş düzeninizin köleleri "şeyler"

ama o düzeni başınıza yıkacak olan "şeyler"..alıntı--
paralel yapının asansörün ipini kesmek suretiyle gerçekleştirdiği cinayet.(*)

şöyle geçmişe gidiyorum 4 ay önce soma'da 301 kişi öldürüldü.
ne yazık ki ölü sayısının 10'a yükseldiği açıklanan kaza.çalışmalar devam ediyor. umarım sayı artmaz.
sonucunda hemen bir sms kampanyası, yardım toplama yavşaklıklarıyla üzeri örtülecek kaza... nasıl hesap vereceksiniz şerefsizler, bu dünyada demiyorum bu dünyada zaten hiçbir s.kin hesabını vermiyorsunuz, öbür dünyada nasıl hesap vereceksiniz...
hiçe sayılan hayatlar, önemsenmeyen işçiler. her kimin sorumluluğu varsa iki elim yakasında olsun öteki dünyada. ayrıca memleketim ve yöneticilerinin net şekilde tarif edilmesini sağlayacak bu kaza.

yeter amına koyiyim; biraz da siz ölün pezevenkler