wout weghorst - 1903 Sözlük
bundesliga ekiplerinden wolfsburg'un 2018 yılında ülkesinin takımlarından az alkmaar'dan transfer ettiği 1992 doğumlu hollandalı forvet. 1.97 boyu ve stili ile hem vatandaşı hem de mevkidaşı olan bas dost'a fazlasıyla benzemekte.
2022 yılının ocak ayında premier league ekibi burnley'e transfer olan forvet. 2021-22 sezonunun son haftasında küme düştüler. kulüp değiştirmediği takdirde championship'te top koşturacak. beşiktaş'ın da kendisiyle resmî temas kurduğu haberleri gündeme düşmeye başladı.
beşiktaş'ın, kendisi için burnley kulübüne 100 bin euro kiralama ve devamında 8 milyon euro opsiyon bedeli teklif ettiği söylenen forvet. oyuncuya önerilen ücretin ise 2 milyon euro olduğu söyleniyor.
"Wout Weghorst bizim golcü transferinde önceliğimiz. Çarşamba günü Hollanda milli maçından sonra olup olmayacağı belli olur."(*)
"weghorst 2-3 gün bizden izin istedi. Milli takımdan eve yeni geldiğini ve bazı görüşmeler yapmak istediğini ifade etti. En doğal hakkıdır. Tahmin ediyorum başka kulüplerden gelen teklifler de vardır. Biz de başkalarına bakıyoruz. Futbolcuyla aramızda parasal sorun yok. Diğer konularda, Avrupa'da oynamak istemesi, ailesinin istekleri olabilir buna saygı duyarım. Ben transferin gerçekleşme ihtimalini yüzde 51 olarak görüyorum. Ama olmazsa birçok futbolcu var."(*)
henüz resmî olarak duyurmasalar da borussia dortmund'un sebastien haller, eintracht frankfurt'un ise lucas alario ile anlaşması üzerine tek ciddi taliplisi olarak geriye sadece beşiktaş kalan forvet. nitekim pek çok muhabir transferin beşiktaş lehine neticelendiğini duyurmaya başladı.
kendisi için bonservisine dair satın alma opsiyonu koydurabilmek adına burnley kulübüyle görüşmeler yürütülen forvet.

"weghorst transferi olumlu görünüyor. 2-3 gün içinde bitmesi lâzım. bittiği zaman gelecek. kulübüyle uğraşıyoruz. sıra oraya geldi."(*)
gece saatlerinde istanbul'da olması beklenen beşiktaş'ın 2022-23 sezonundaki yeni forveti.

edit: istanbul'a gelmiştir.
beşiktaş yönetimi tarafından bonservisi için 10 milyon euro tutarında satın alma opsiyonu koydurulan forvet. ayrıca kendisi de 10 numaralı formayı giyecektir.