vincent aboubakar - 1903 Sözlük
fransa'nın fc lorient takımında forma giyen 1992 doğumlu kamerunlu forvet. 2013-2014 sezonunda 34 maça çıkmış 16 gol ve 8 asistlik bir performansı var.
beşiktaş'ın forvet adayları arasında ismi geçen iri kıyım forvet. kendisi iri yarı bir forvet olsa da hiç de kazma değildir. mario gomez'den de daha teknik bir forvettir hatta. fakat onun gibi golü koklayan, kovalayan, sürekli kaçan değil daha çok top almayı, kullanmayı, dağıtmayı seven bir tarzı var. her türlü tr liginin tozunu attırır, cl'de de hiç sırıtmaz. olma ihtimalini yüksek görmüyorum. porto 3'e almıştı ama bu adamlar pek öyle bizim kazıklayabileceğimiz cinsten adamlar değil. fiorentina'ya falan benzemezler yani. aboubakar'ı satarlarsa ciddi para isterler, az bir paraya kiralık vereceklerini de sanmıyorum çünkü halihazırda kullandıkları bir adam.
beşiktaş'a kiralık olarak transferi konuşulan forvet. hem geleceğinden şüpheliyim hem de verimli olacağından.http://www.bjkonline.com/haber/11928/aboubakar-geliyor.html
milliyet'in haberine göre slaven bilic'in de istediği oyuncu. menajerler tarafından beşiktaş ve west ham united birbirine kırdırılıyor olsa gerek.bir de bu haberler doğruysa, yani beşiktaş'ın en iyi oyuncularına talip olduğunu biliyoruz bilic'in.(mario, sosa, töre, atiba) beşiktaş'ın talip olduğu oyunculara da talip oluyorsa cidden sağlam şerefsizliktir yani.
ricardo quaresma'nın referans olduğu söylenen topçu.--alıntı--Aboubakar için şöyle bi avantaj var. Q7'nin referansıyla oyuncu Beşiktaş'a gelmek istiyor. Porto ise tüm teklifleri değerlendiriyor.--alıntı--