rudy fernandez

gidiyorum bu
real madrid'in 1985 doğumlu ve 1.96 boyundaki uçana kaçana zıplayan, hoplayan, smaç vuran, blok koyan ispanyol small forward'i. her dönemin olduğu gibi aynı zamanda her mevkinin adamı.

2000'lerin başlarında joventut badalona formasıyla kendisini izlemiştik. nba macerasında da portland trail blazers ekibiyle hiç de fena işler çıkarmadı. o böyyük böyyük siyahi pivotlara kafa tutmuşluğu vakîdir. bu sezon da madrid'in şüphesiz en önemli silahıdır.
brigate autonome
25 ekim 2012 fenerbahçe ülker real madrid maçında ben dahil salondaki herkesin ağzı açık şekilde izlediği oyun kurucu. eurolegue'in en iyi savunmacısı denilen ömer onan'ın canına okumuş, fenerbahçe ülker savunmasını deldikten sonra havada 2 uzundan sıyrılarak bıraktığı ters turnikeyle de maça gelen küçük çocukların idolü haline gelmiştir.

şu da var:

sen oğuz savaş ol, tribünden küfürleri biz yiyelim rudy fernandez.
gidiyorum bu
zalgiris kaunas maçında yaptığı hareketler dolayısıyla euroleague yönetimi tarafından 3.500 euro para cezasına çarptırılan oyuncu.
avcarlıçürük
liga endesa'da, 2012-2013 sezonunun en "spectacular" oyuncusu seçilmiş. tam olarak hangi anlamıyla kullanıldığından emin olamadım ama, kelimenin anlamları şunlar: muhteşem, olağanüstü, göz alıcı, gösterişli, şaşırtıcı, dikkat çekici. işte öyle bir şey. evet çirkef, ama böyle de bir adam. yapacak bir şey yok.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol