bursaspor'un 2009 yılında deportivo cali'den transfer ettiği 1981 doğumlu arjantinli ofansif orta saha oyuncusu. şampiyonlar liginde yeşil beyazlıların şeref golünü atan nadide insan.
sercan'ın(*) yapamadığını yaparak bursaspor tarihine geçen oyuncudur. muhtemelen sezon sonu satılır.
bir tarafta yere göğe koyulamayan fernandes diğer tarafta batalla . dün akşam bir kez daha kimin yıldız olduğu, kimin şovmen olduğu ortaya çıktı. bu bölgede oynayan adam maça ağırlığını koyar gol atar asist yapar maçı koparıp alır. topla dans edip varyete yapmaz, gerekirse tek top oynar çalıma kaçmaz. kendini göstermekten çok takıma yararlı olur. batalla şu anda ligimizde forma giyen sonuca direkt etki eden, en iyi yabancı futbolcu uzak ara. (drogbalar, sowlar falan dahil) yaşı 29 ver bugün al fernedesi ve batallayı deseler bana yanında holoskoyu da verir bu işi bitiririm.
inşallah bize gelmez.çok net söylüyorum bunu. o kadar geniş alanda buluştu ki toplarla ben de yıldız olurdum. o kadar kötüydü ki defansımız bu kadar parlaması çok normal. dünkü maçta batalla ile fernandes'i değiştir. bakalım kim yıldız kim değil.
dün akşam sadece açık alanda değil, 3 golde olduğu gibi dar alanada da başarılı olduğunu kanıtlamıştır. bende bu saaten sonra beşiktaşa gelemeyeceğini biliyorum zaten istemiyorumda bir önceki entrimin maksadı kıyaslama yöntemi ile fernandesin aslında günümüz futboluna yatkın olmadığını söylemekti. iddia ediyorum bursasporun attığı birinci golde top batalla yerine fernendes de olsaydı topla devam eder adamı geçmeye çalışır ya kaptırır yada pinto ofsayata düşerdi. ayrıca son iki sezon iststistiklerine bakıldığında batalla bursa gibi bir anadolu takımında 25 asist, 23 gol atarken, yere göğe koyulamayan fernandes 22 asist (bunların çoğu korner, frikik vb.) ve sadece 12 gol atmıştır.
işte yine başladık dediğim topçu. geçen sene stoch quaresma mevzusuna döndü bu olay. he batalla daha iyi.kendisi forvet gibi oynamaktadır fernandes'ten çok gol atması normaldir. gelsin bakalım orta sahada ki top savaşına katılsın. ayrıca yeteneği olsaymış da o da fernandes abisi gibi korner kullansaymış. ne yapak ölek mi fernandes kornerden atıyo diye.batalla gol olması gereken yerde top alıp gol atıp attırandır. fernandes orta sahadaki cümbüşte ayakta duran devdir. adının işlemediği çok gol vardır.