manuel neuer

0 /
schhh1903
1986 doğumlu alman kaleci. bu sene schalke 04'den bayern münih'e transfer oldu. oliver kahn'dan sonra kaleci sıkıntısı çeken bayern münih'in en iyi transferlerinden biri.
glnr1903
yeni jenerasyonun en iyi kalecisi. sözleşmesinin bitmesine bir sene kala büyük bir meblağa bayern münich'in transfer etmesi oliver kahn tarafından ok eleştirilmişti.
old nehamkin
bayern münih taraftarlarının bir süre öncesine kadar şiddetle karşı çıktığı yeni transfer. ilk hazırlık maçlarında tribünlerde 'seni istemiyoruz' tarzında pankartlar da yer almıştı. ancak bayern yönetimi uluslararası anlaşmazlıkları çözüme kavuşturmasıyla ünlü bir arabulucuyla anlaşmış ve taraftar grubu liderleriyle neuer arasındaki buzları eritmiştir. artık bayern taraftarı da eski tavrından vazgeçmiş görünüyor.
isyan devrim beşiktaş
20 ekim 2015 arsenal bayern münih maçının ilk yarısında muhteşem bir oyun çıkarmış kaleci. ilk yarının 0-0 bitmesinin en önemli nedeni kendisidir. theo walcott'un altı pasın hemen gerisinden vurduğu kafayı öyle bir çıkarmıştır ki ekran karşısında kendimi kaybetmeme neden oldu. vuruşun hemen ardından walcott gol sevincine başlamıştı ki neuer'in tokadıyla karşılaştı.

ikinci yarıya da iyi başladı fakat arsenal'in ilk golünde yaptığı hatalı çıkış skoru değiştirdi ve maç gitti. her büyük oyuncu böyle hatalar yapabilir fakat bana göre kaleciliği getirdiği bambaşka boyutla şu an dünyanın en iyi kalecisidir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol