korona günlükleri - 1903 Sözlük
Tam bitti derken yeniden başlayan illet.millet olarak aldığımız ve almadığınız kararlar ile en büyük sorumluluk bizde.
resmi rakamlara göre 90226 yurtaşımızı kaybettik bu salgın hastalıkta...tüik 2 yıllır ülkedeki ölüm rakamları ile ilgili istatistik açıklamıyor ... ana akım medya olası rusya - ukranya savaşına kilitlenmiş durumda boş kalan zamanlarda da iktidarın sözcülerini çıkartıyor ekranlara ortalıkta ne sağlık bakanı var ne bilim kurulu...
"son 24 saatte 354 bin 3 Covid-19 testi yapıldı, 18 bin 100 kişinin testi pozitif çıktı, 167 kişi yaşamını yitirdi, iyileşenlerin sayısı ise 25 bin 664 oldu.

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 82,28, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 91,20 olarak kayıtlara geçti.

Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı miktarı, 122 milyon 393 bin 466 doza yükseldi." (*)

yokmuş gibi davranılıyor , memlekette iki gün haberi yapılmayan şey 3. gün unutuluyor.
insanlarımızı her gün ikiyüzerli rakamlarla kaybettiğimiz ancak ekonomideki kasım fırtınasının gölgesinde kalan günler yaşıyoruz. ülkede tam anlamı ile herkes başının çaresine baksın günleri yaşanıyor.
an itibari ile ülkemizde resmi rakamlara göre : yetmişbirbinyediyüzyirmidört kişiyi kurban verdiğimiz illet.

insanlarımızı ikiyüzer ikiyüzer kaybediyoruz hergün hayat normal seyrinde gidiyor...

ölüme alışmak
"John Hopkins Üniversitesinin derlediği verilere göre, ABD'de virüs tespit edilenlerin sayısı ise 86 bin 536 artarak 44 milyon 770 bin 578 olarak kayıtlara geçti.

Virüs nedeniyle ülke genelinde can kaybı 721 bin 578'e ulaştı."
memlekette hergün 200 rakamla sayı ile ikiyüz insan ölüyor ölümlere alıştırdılar insanları gelecek yeni katliamların habercisi bu durum...

birde test sayısı var 350 bin test yapıldı deniyor vaka sayıları 30 bine dayandı ...350 bin test yapıldıysa günlük 10 milyon yurttaşa 1 ay içerisinde test yapıldı demektir ki bu rakam inandırıcı değil ... büyük yiyiyorlar ülkeyi
"Denizli Son Nokta internet sitesinin sahibi olan ve aşı karşıtı propaganda yapan Erol Kes, Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti."

şimdilerde aşı karşıtlarının ölümlerinin haber yapıldığı günlerdeyizikiyüzlü ölümler sınırındayız...
Covid geçirenler için aşı olma süresi 6 aydan 3 aya düşürüldü. bir çalışanım covid karantinası bittikten 1 ay sonra aşı randevusu açıldığı için aşı oluyor. iş için uçakla seyahat ettiğinden havayolları pcr istiyor. aşı vurulmasa pcr a gerek olmayacaktı. sonra pcr testine giriyor. pozitif çıkıyor. muhtemelen yüksek antikorun üzerine aşı olunca yalancı pozitif gibi bişey oldu. (*)(*). sonuç olarak bu durum çalışan rotasyonlarımı bozdu ve işi sekteye uğrattı. akıllardaki soru ise şu. eğer aşı olmak için 3 ay bekleyin diyorsanız insanlara neden 1 ay sonra aşı randevu sistemini açıyorsunuz ?