kaan ayhan - 1903 Sözlük
schalke 04 alt yapısından yetişip genç yaşında a takıma kadar yükselen, defansın ortasında ve sağında rahatlıkla oynayabilen gerektiğinde savunmaya dönük orta saha olarak da tereddütsüz görev verilebilecek 1994 doğumlu oyuncu. u 17 ve u 18 seviyesinde almanya, u 21'de ise türkiye milli takımı formasını giymiş. ayaklarına hâkim, hızlı ve hava toplarında etkili.

fatih terim kendisini a milli takıma çok istiyor ancak almanya federasyonu yetkilileri de bu konuda kendisinden daha az hevesli değil.
tff tarafından yürürlüğe konulan yeni yabancı sınırı sebebiyle süper ligde şampiyonluk mücadelesi veren kulüplerin ilgi alanına girmiştir. beşiktaş ve galatasaray kendisiyle ilgileniyor.
"kaan milli takımın en iyi oyuncularından birisi. kendisini tabii ki görmek isteriz. kulübü ile temas kurmayı planlıyoruz. beklentiler önemli." (*)
kulübü sassuolo'nun kendisine talip olan türk takımlarından 6 milyon euro bonservis bedeli talep ettiği oyuncu. tff'nin almış olduğu yabancı sınırı kararını bir şekilde fırsata çevirmeye çalışıyorlar normal olarak.
trt spor'un haberine göre beşiktaş yönetiminin kendisiyle ve kulübü sassuolo ile transfer görüşmelerine başladığı oyuncu.