jean onana

0 /
gidiyorum bu
2022 yılında bordeaux'tan bir başka fransız ekibi lens'e transfer olan 2000 doğumlu kamerunlu orta saha oyuncusu. beşiktaş sportif direktörü ceyhun kazancı, kendisinin beşiktaş'ın transfer listesinde yer aldığını açıkladı: "jean onana için kulübü lens'e kiralama teklifinde bulunduk. fakat lens, onana'yı bonservisiyle vermek istedi. şu an bu transferi durdurduk."
gidiyorum bu
gelen haberlere göre beşiktaş'ın kendisi ve kulübü lens ile anlaşmaya vardığı oyuncu. kısa süre içerisinde transferin resmîleşmesi bekleniyor.
gidiyorum bu
şu ana kadar gösterdiği performansla pek de isabetli bir ekleme olmadığını gösteren futbolcu. gayet ortalama, sıradan bir oyun stili var. ödenen bonservis bu profil için çok fazla.
gidiyorum bu
"Onana konusuna gelelim. Hocanın da istediği bir transferdi. Ben de uygun gördüm. Baktım geçmişine, talep edenlere baktım. Gelecek gördük çocukta hep beraber. Taraftarım erken bağırmayacak, bekleyecek. Ghezzal son 3 ayda takımı şampiyon yaptı, ondan önce yoktu. Redmond, son 2 ayda top oynadı. Ben, Onana'ya güveniyorum ve Onana'nın arkasındayım. Genç bir çocuk. Bu sezon kiralama durumu söz konusu olursa, iyi bir yerde oynama şansı varsa ve yerine de başka bir alternatif bulabilirsem, düşünürüm. Aksi halde yola devam."
anonymous
kiralık verilmek istendiğini öğrendiğimde şoka girdiğim futbolcu. 4.2 milyon euro bonservis bedeli verilen bir futbolcuyu, eğer barcelona, madrid, arsenal, city gibi bir takım değilseniz kaç yaşında olursa olsun başka bir takıma kiralık gönderme lüksünüz yoktur. çocukta cevher gördüyseniz o cevher, sizin takımınızda oynayarak kısa sürede ortaya çıkarılmalıdır. haydi velev ki verilmek isteniyor diyelim, bizim kadromuzda transfer eksiklikleri varken bir futbolcuyu 4.2 milyon bonservis verip başka takıma kiralama lüksü hangi üst akıldan geliyor anlamak mümkün değil.
gidiyorum bu
"Dışımızda her şey konuşuluyor. Hepsine cevap vermek istemiyorum. Onana transfer edilen bir oyuncu, bizim oyuncumuz. Sahaya çıktığında elinden geleni yapacağını düşünüyorum. Şu anda gitmesi gibi bir durum yok."
gidiyorum bu
"Jean Onana, hocanın, yönetimin ve bizim onayımızla yapılmış bir transfer. Her transfer için bu geçerli. Kimseyi bu transfer için suçlamaya gerek yok. Sadece 100 dakika oynamış bir oyuncudan bahsediyoruz. Oyuncuları çok hızlı şekilde tüketmeye başladık. Onana, kariyeri belli bir oyuncu. Listemizin ilk sırasındaydı diyemem ama listede olan bir oyuncuydu. Verilen bonservis konusunda çok yorum var ama oyuncunun yaşı 23. Beşiktaş'ın Onana'da bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Oyuncuların psikolojik anlamda güçlü kalması, çok önemli."
gidiyorum bu
"Onana ile henüz konuşmadım. Oynamama nedenini hocaya sorarsınız. Başka takımlarda bu olaylar çok oluyor ama Beşiktaş'ta olunca gündeme getiriliyor. Onana çok iyi futbolcu. Kendisine çok teklif geldi. Zaman neler gösterecek, göreceğiz. Hoca oynatmıyorsa, oyuncuya mesaj veriyordur."
gidiyorum bu
"Onana'yı ön liberoda kesiciliği ile ön plana çıkan, ön alanı kontrol edebilen bir oyuncu olarak düşündük. Onun da bir uyum dönemi oldu. Dalgalanma geçirdi. Oyun esnasında pozisyon alışlarında ve topu kullanışlarında bir eksiklik gördük .Genç bir oyuncu olarak çalışması gayet iyi. Aşama kaydettiğinde oynayacağını düşünüyorum. Onana ile ilgili olumsuz bir düşüncemiz yok. Performans olarak geride olduğunu söyleyebiliriz."
gidiyorum bu
"Futbol A Takımımızın Sakaryaspor ile oynadığı özel maçta sağ uyluk arka adalesinde ağrı hisseden Jean Onana'nın Acıbadem Altunizade Hastanesi'nde yapılan MR görüntülemesinde uyluk üst adalesinde (iliopsoas) gerilme ve kanama tespit edilmiştir.

oyuncunun tedavisine sağlık ekibimizce başlanmıştır."
gidiyorum bu
2023-24 sezonunun ikinci yarısını olympique marsilya kulübünde kiralık olarak geçirecek olan orta saha oyuncusu. bonservisi için 4,5 milyon euro satın alma opsiyonu söz konusu ancak zorunlu değil.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol