ilhan mansız - 1903 Sözlük
samsunspor'dan transfer edilen ve 2001-2004 yılları arasında beşiktaş formasını terleten golcü.

4-3 kaybedilen gençlerbirliği maçından sonra hakeme gidip: "seni kim satın aldı lan' diyecek kadar yürekli, cesur. gol sevinçlerini bile gerçek bir kartal gibi kutlayan gerçek bir beşiktaşlı, altın jenerasyonun en önemli oyuncularındandır.
Gol sevinçlerindeki kollarını açıp koşuşu hala aklımdadır. her yaptığı olay, her giydiği moda olmuştur bunu sonucunda 2002 senesinde kırmızı puma ayakkabıları ayaklara pelesenk etmiştir.
beşiktaşın unutulmayacak futbolcuları arasındadır kızlarında hayranlığını kazanmış göğsünde kartal dövmesi olan futbolcu
japonya ya gönderildiğinde şampiyonluğunda kaybedilmesine neden olan ülkenin gelmiş geçmiş en iyi golcüsüdür. aynı zamanda yıllardır hasretini çektiğimiz ve böyle giderse daha yıllarca özlemini çekeceğimiz efsane kartal
kartalına da kartal aşkına da hayran olduğum futbolcumuz. bir dönem twitter da sana da senle olan beşiktaşa da hayran olmayan imansızdır yazmıstım da bana ilhan mansız ya da i.mansız diyosun yani yazmıştı da o zaman daha bir sevdim çok mütevazidir.
yüreğiyle oynayan, sakat olarak giderken dahi takımını düşünüp beşiktaşımıza para kazandıran, hırslı asil düzgün insan, büyük futbolcu.