igor milicic - 1903 Sözlük
oynattığı oyunla başında bulunduğu polonya milli takımını eurobasket 2022 avrupa basketbol şampiyonasında dördüncülüğe taşıyarak ismini duyuran 1976 doğumlu hırvat çalıştırıcı. ayrıca ahmet kandemir'in görevi bırakması sonrasında beşiktaş erkek basketbol takımının oktay mahmuti ile iki koç adayından biridir.

aktif sporculuk kariyerinde point guard olarak görev yapmış olup; ülkemizde 2004--2005 sezonunda tuborg, 2006-2007 sezonunda da türk telekom formalarını giymiştir.
"Beşiktaş ile görüşmeler biraz uzun sürdü ama görüşmelerden ve her şeyden önce basketbol koşullarından çok memnunum. Burada oyuncu seçiminde özgürlüğe sahibim.

Beşiktaş ligde kötü durumda ve umarım bir an önce bu durumdan çıkmak için bir şeyler yapabilirim. Böyle harika bir kulübü yeniden inşa etme fırsatı beni cesaretlendirdi. Potansiyeli çok büyük.

Oyuncuları daha iyi tanımam gerekiyor ama takımda mutlaka değişiklikler olacak. Yılbaşından önce Michał Sokołowski'nin transferi konusunda kulübüyle yoğun görüşmeler oldu ancak kulüp başkanı oyuncuyu bırakmak istemedi.

Herkes Beşiktaş geleneklerinden bahsediyor. Kulüpte çalışan ve burada hiçbir şeyin eksik olmamasından sorumlu olan birçok insan var. Oyuncular her şeye hazır olmalılar.

Bu sezonun geri kalanında planlarımızı başarırsak, gelecek sezon daha da iyi olabilir. Kulübün büyük bir bütçesi var, gelecek sezon daha da büyüyecek ve her şeyden önce büyük bir potansiyele sahip. Beşiktaş yakın gelecekte Avrupa rekabetine geri dönecek. Burada müthiş bir rekabet var."