döneminin en pestenkerani basketbolcusu. kaçırdığı şutlarla takımının hücumunu, yavaşlığıyla da fesbıreğini öldürürdü. erkeklerde saç dökülme sürecinin hızlandırılmış hali olarak kamu spotunda gösterilebileceği gibi dazlaklıkta çıkan beş saç telini dikerek sigaralarda ibret fotoğrafı olarak da yer alabilir.
--alıntı--"ilk önce gündemimize 3 türk, 3 yabancı isim aldık. en iyi antrenörü seçmeyi hedefledik. bu süreçte galatasaray antrenörü ergin ataman’ın ismi öne çıktı. italyan ettore messina ve sırp svetislav pesiç’le de görüşmeler sürüyor. oktay mahmuti ve erman kunter de adaylar arasında. gerek ergin ataman gerek pesiç, gerekse messina hepsi de kaliteli antrenörler. en geç 1 hafta 10 güne kadar milli takımın antrenörü belli olacak."--alıntı--
ntvspor'daki röportajında ibrahim kutluay'ın milli takımla ilgili açıklamaları hakkında "ona yakıştıramadım" demiştir.biz de malum milli takımı o turnuvaya yakıştıramadık. ayıp bize.
türk basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük 3 şutörundan biridir. ancak sitil olarak bilekleri en yumuşak olanıdır. gerçek anlamda bir winner oyuncuydu. şuta kalktığı zaman gerçekten uçan at pegasus gibi zarif hareket ederdi. onu izlemek büyük bir keyifti.
adam gibi adam, büyük bir karakter ve winner bir insan. yeni görevinde de çok başarılı olacağına inanıyorum.not: tek eksisi fenerbahçe'li olmasıdır.