fc schalke 04 takımının başında bulunan 1953 doğumlu alman teknik direktör. futbolculuk döneminde hamburg forması altında yıldızlaşmış ve kupalar kaldırmıştı.
wolfsburg kulübüyle yollarını ayıran alman teknik adam. ha futbolculuk dönemine gidecek olursak kevin keegan'lı, horst hrubesch'li hamburger sv'nin efsane orta saha oyuncusu.
laubalilikten hoşlanmayan, disiplini seven, ciddiyete hayran alman teknik adam. oldukça ağır idman programlarıyla bilinir. ancak son dönemde görev yaptığı takımlarda oldukça yüksek maliyetli ve fazla sayıda transfere yönelmişliği vardır ki, şu an beşiktaş'ın malî portresi buna ne kadar el verir bilmiyorum. zira volkswagen ya da gazprom gibi bir sponsora sahip değiliz.
aşırı disiplinli tavrı ve ağır antremanları ile almanları bile bıktırmıştır. ayrıca sürekli somurtur, ayrıca değil eleştirmek gerekirse oyuncularını yerin dibine sokar . yani tüm bu özellikler ile beşiktaşımızda başarılı olma şansı yoktur. çünkü türk mantalitesiyle taban tabana zıttır.
porto riko asıllı bir amerikan askerinin almanyada bir alman ile münasbetinden dağan felix magath, babası tarafından terk edilir. aradan geçen yaklaşık 40 yıl sonra babasını bulacaktır. futbolculuk kariyerinde sadece iki takımda oynar ve hamburgda bir efsane olup milli takıma kadar yükselir.hamburg 1983 yılında avrupa şampiyonu olurken finaldeki tek gole imza atmıştır. daha sonra antranörlük kariyeri başlamıştır, bayern münich ile iki kez şampiyon olur ve wolsburga klüp tarihinin ilk şampiyonluğunu yaşatır. kişisel kanım her ne kadar türk manteletisine ters olsa bile bizim klüpe şu anda böyle nazi bir adam lazım, futbolculara insiyatif bırakmadan, onları zorlayacak ve gelitirecek . umarım transfer haberleri doğrudur zira almanlar içersinde jurgen klupp dışında işe yarar tek adam budur.
serdal adalı'nın başkan olması durumunda getirmeyi planladığı iddia edilen teknik direktör. ayrıca fenerbahçe de kendisiyle görüşme halinde. fazla disiplinli olması bizim futbolcularımıza pek uymaz gibi gelse de yine de takımın başında görmek isterim kendisini.hatta keşke fikret orman ve serdal adalı ikisi de magath'da karar kılsa ve seçim beklenmeden imzalar atılsa.
çin süper ligi ekiplerinden Shandong Luneng Taishan ile anlaştığını açıklayan teknik adam.