fahrettin koca - 1903 Sözlük
2 Ocak 1965 doğumlu Medipol Hastanesi ve İstanbul Medipol Üniversitesi'nin kurucusu sağlık bakanı korona günlerinde sık sık ekranlarda görülen bir kesim tarafından takdir edilen bir başka kesim tarafından eleştirilen sağlık bakanı son beyanatlarından birinde :"Federasyon, özgür, kendi iradesiyle kararı verdi, bundan sonra sorumluluk Türkiye Futbol Federasyonu’nundur." diyerek topu taça atmıştır,olmamıştır ...
pandemi sürecinin ilk günlerdeki etkisini ve inandırıcılığını yitiren sağlık bakanı. açıkladığı veriler ile ilgili ciddi şüpheler mevcut semptom göstermeyen pozitif vakaları günlük sayıların içinde vermediklerini itiraf etmiş olması bile büyük ilerleme bence. hoş 15 temmuzdan itibaren gerçek sayıyı vereceğiz dedi ama yine vermedi.
erişkin tipi tetanos-difteri aşısının tüm üretim süreçlerinin tamamen yerli imkanlarla tamamlandığını belirterek "Uluslararası standartlarda üretilen ilk yerli aşımız kullanıma hazır." diyerek gülümsetmiştir.

yine sağlık bakanlığının aşı portalında "1931 yılından itibaren 1996 yılına kadar tetanoz ve difteri aşıları üretilmiştir." bu bilgi mevcuttur.

https://asi.saglik.gov.tr/genel-bilgiler/33-asinin-tarihcesi#:~:text=1927deveremasretimibalad.&text=1931ylndanitibaren1996ylnakadartetanozvedifterialarretilmitir.
an itibariyle bilim kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan sağlık bakanı. kendisi bu ara bol bol laf salatası yapıyor.

inandırıcılığını yitireli de çok oldu zaten.
25.11.2020 tarihli yapmakta olduğu basın toplantısında hasta sayısını dile getirmiştir.

hastanede yatan kişi dışında, semptom göstermeyen fakat pozitif hasta sayısı. 28 bin 351.
mart ayında başlayan popülaritesi mayıs ayında tavan yapmış, kasım ayında ise sözüne itibar edilmeyen adam konumuna düşmüştür. yok böyle bir eğri.
müjdeyi vermiş: (bkz:derdi veren şifasını da veriyor)

önce istanbul'a gelecekti. sonra ankara'ya indi. aşılar geldi. aşılamalar başlasın. önce büyükler... sağlıkçı arkadaşlardan ısrarla gönüllü isim isteniyor bu aralar.

"Aşılarımızı getiren uçak Esenboğa Havalimanımıza ulaştı. 14 gün sürecek testleri hemen Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumumuzda başlayacak. Testleri biter bitmez ise aşılama programımız Halk Sağlığı GM koordinasyonunda gerçekleşecek. Birlikte başaracağız."
görevden affını istemesi gereken bakan zira akp de istifa makamı diye bir makam yok.

Yol TV Muhabiri Özge Uyanık: Günde 1.5 milyon aşı yapabileceğinizi söylemiştiniz. Günlük aşı sayısı neden 11 bine kadar düştü?

Fahrettin Koca: 1.5 milyonu aşılamaya potansiyelimiz var. Yeter ki aşımız olsun
"Ben cenazede sosyal mesafenin ortadan kalkacağını ve böyle bir görüntü olacağını ön göremedim. Vatandaşlarımızdan bu görüntü için özür diliyorum" diyerek yol göstermiş kişi öngörememek ve özür dilemek işlem tamam.