Sözlükte bugüne kadar başlık açılmamasına şaşırdığım her şeyden önce çok iyi bir beşiktaşlı ve türk basketbolunun tartışmasız en büyük efsanesidir.

Kendisi 1956 yılında istanbulda doğmuştur.Basketbola iTü de başlamış, daha sonra sırasıyla beşiktaş,eczacıbaşı, yenişehir,fenerbahçe tekrar beşiktaş ve son olarak çukurovada forma giyerek 1971 yılında henüz 15 yaşındayken başlamış olduğu profesyonel basketbol hayatına 1992 yılında son vermiştir.

Lise eğitimini galatasaray lisesinde bitirmesine rağmen ,babasının da etkisiyle çok sıkı bir beşiktaş taraftarı olmuştur. Hatta beşiktaşa 2. gelişinde sebanın babasına ricası üzerine gerçekleşmiştir.

Daha sonra koçluk kariyerine başladı ve sırasıyla daçka,beşiktaş,milli takım,cholet, galatasaray,asvel ve son olarak yine choleyi çalıştırdı.Gittiği her takımda başarılı oldu.

Fenerbahçe forması ile hilalspora karşı tek başına attığı 153 sayı ile guiness rekorlar kitabına girdi.

Ayrıca çocukluğumuzda yıllarca aynı yazlıkta bulunduğumuzdan ötürü kendisini bizzat tanışma şansına eriştiğim, çok kereler beraber balığa çıktığımız(balık tutmak en büyük hobisi olan) , yazlıktaki tüm çocukları toplayıp basketbol okullarına göndermesi ile bize basketbolu küçük yaşta sevdiren ve basketbolu adeta yaşayan (yürürken bile zaman zaman durup atış yapıyor gibi hareketler yapardı) , gönlümüzde taht kurmuş gerçek bir beşiktaşlıdır.

Ayrıca Marmara üniversitesi Mezunudur.( okula hiç uğramamasına rağmen sadece üniversite maçlarında forma giyerek okulu bitirmiştir, yanılmıyorsam forma giydiği yıllarda marmara üniversitesi 4 yıl üst üste şampiyon olmuştu.)
mr. motion offense. osmanoğlu hanedanı'nın damatlarından, türk basketbolu'nun fransa sefiri. 1996-1997 sezonuna çetin yılmaz koçluğunda başlayan beşiktaş'ta ard arda gelen olumsuz sonuçlar üzerine, çetin yılmaz istifa eder. yerine erman kunter getirilir. kendi kurmadığı bir takımın yönetimini üstlenerek zaten ciddi risk alan kunter, gary alexander'ı takımdan yollar; can havliyle jo jo english, albert english, william njoku gibi isimleri transfer ederek kötü gidişatı engellemeye çalışır. ne yazık ki beşiktaş o sezon play out oynamak durumunda kalır. dört takımlı turnuvada itü ve yıldırımspor ilk iki sırayı paylaşarak birinci lige çıkarken, beşiktaş küme düşer. yıldırımspor, maddi problemlerden ötürü birinci ligde mücadele edemeyeceğini açıklayınca, onun yerine beşiktaş yeniden birinci lige çağırılır.

tabii aradan 15 yıl geçti. tekrar beşiktaş'ın başına geçerek uzun müddet takımın koçluğunu yapmasını, sonrasında aydın örs'ün fenerbahçe ülker'deki pozisyonuna benzer bir yapılanmanın başına getirilmesini ister bu fakir.
koçluğunu yaptığı cholet, dün itibariyle fransa'da play off yarı final serisinde le mans'a yenilerek elenmiştir.
galatasaray liseli olmanın faydasını, takımın başına geçerek gören koç. camiada işlerin nasıl yürüdüğünü daha iyi anladık.

edit; entrymi daha da haklı çıkarırcasına, beşiktaşın başına gelen koç. şöyle ki, sarı kırmızı etik anlayışı bir kez daha kendini göstermiş,galatsaray beşiktaşın koçu ile anlaşmıştır. kunter de bize geldi. hoş geldi, iyi ki geldi orası ayrı
l'equipe gazetesi tarafından şimdiye kadar fransa'da çalışan en önemli beş yabancı koçtan birisi seçilmiştir.