eren derdiyok - 1903 Sözlük
bayer leverkusen forması giyen ve bu hafta vfl wolfsburg'a müthiş bir röveşata golü atan 1988 doğumlu türk asıllı forvet. pasaportuna sahip olduğu isvçre'nin milli takımında da oynamakta ayrıca.
---------------alıntı---------------EURO2012'nin en iddialı takımlarından Almanya, Basel şehrinde karşılaştığı isviçre'ye 5-3 yenilirken Eren Derdiyok attığı 3 golle 'Panzer'i deviren isimlerin başında geldi. 26.05.2012---------------alıntı---------------
bir futbolcudan duymaya pek alışık olunmayan açıklamaları ile şahsen şaşkınlık yaratmış adam

http://www.birgun.net/writer_index.php?category_code=b&news_code=1340525245&year=2012&month=06&day=24#.T-eRfRcZfb-
adı fenerbahçe ile anılan oyuncu. zaten leverkusen'den hoffenheim'a gidişi kariyerinde geriye doğru bir adımdı, hoffenheim'da küme düşmemeye oynayacağına fenerbahçe'de avrupa liginde oynayabilir.
olur da türkiye'ye gelirse yaratıcı türk basınımız soyadını oldukça etkili bir biçimde kullanacaktır. kendisinin attığı golle gelen galibiyet sonrası en az 10 farklı gazetede "x takımın derdiyok" başlıklarını göreceğiz muhtemelen.
bursasporla transfer dedikoduları çıkan forvet. takımında kadro dışı. arkadaş hem türk statüsünde oynayabilecek hem yetenek, güç, potansiyel açısından dört dörtlük bu adam nasıl atlanır, gündeme gelmez. eneramo ile karşılaştırmak bileiistemiyorum.
her geçen gün transferi konuşulan forvetleri duyunca tüylerimin diken diken olmasına neden olan forvet. arkadaş takımında kadro dışı, tc vatandaşı, aradığın özelliklerin hepsine haiz, genç, bundesliga deneyimi var, canavar gibi adam. neden hala gündeme girmiyor anlamıyorum. bu yoğun halimde bana sözlüğe yazdırdı ya helal olsun.