didier deschamps

champion
1968 doğumlu fransız eski orta saha oyuncusu. 1998 FIFA Dünya Kupası şampiyonluğu , 2000 Avrupa Futbol şampiyonası şampiyonluğu ve iki kez de UEFA şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazanmış takımların oyuncusu olmuştur.

şu sıralar Olympique de Marseille takımının teknik direktörlüğünü yapmaktadır.
mahsun supertitiz
eğer bilic gerçekten ingiltere'ye gitmek istiyor ve avrupa ligi maçlarını bu sebeple ligin önüne koyuyorsa, kendisinden sonraki ilk aday deschamps olmalıdır. bilic'le aynı yaştaki bu 90'lar efsanesinin teknik direktörlük kariyeri bilic'ten daha parlaktır. monaco ile şampiyonlar ligi finali, marsilya ile fransa ligi şampiyonluğu, fransa milli takımı ile dünya kupası çeyrek finali (şampiyon almanya'ya elenmiştir) gibi dereceleri vardır. dünyanın en önemli ve zorlu 2 organizasyonunda finaller oynamış ve lig şampiyonluğu deneyimi edinmiş bir winner'dır.

oyun felsefesi, özellikle hücum varyasyonlarını gözlemlemeniz için 5-2'lik isviçre maçınının 90 dakikasını izlemenizi tavsiye ederim.
gidiyorum bu
“Arjantinliler, Lionel Messi'nin tüm zamanların en iyisi olduğunu söylüyorlar. Lionel Messi en iyilerden biri ama Messi'nin, Cristiano Ronaldo'dan ya da daha genç olan Kylian Mbappe'den daha iyi olduğunu söylemek zor.”

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol