carlo ancelotti - 1903 Sözlük
10 haziran 1959'da italya'da doğmuştur. yaşı müsait olanlar onu efsanevi ac milan kadrosunun değişmez orta saha oyuncusu olarak hatırlar, bu döneme yetişemeyenler için ise o milan'ın taknik direktörü olarak hatırlanır çünkü 2001-2009 yılları arasında tam 8 yıl bu takımı çalıştırmıştır. futbolcu olarak milan ile iki kez avrupa şampiyonluğu yaşamış, kariyeri boyunca yerel ligde biri roma ile olmak üzere 3 şampiyonluk yaşamıştır. teknik direktör olarak yine milan'ın başındayken iki kez şampiyonlar ligini kazanmış, ligde bir kez ipi göğüslemiştir. ayrıca chelsea ile yine şampiyon olmuştur.

şimdi ise rotası real madrid gibi gözüküyor. jose mourinho yüzde doksan bu sezon sonunda chelsea ile tekrardan anlaşacak ve real madrid yönetiminin ilk adayı carlo, bununla ilgili real madrid menajeri jprge valdano ''o yıldızları yönetmeyi bilen çok deneyimli bir hoca'' diyerek sinyali verdi.
--alıntı--Oyuncusu Pastore ile FIFA oynayan Paris Saint Germain Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, basın toplantısına geç katıldı.--alıntı--ahahah bana bunlarla gelin ya. rispekt.
marca gazetesinin haberine göre, real madrid ile kesin olarak anlaşan teknik adam. 3 haziran'da resmi açıklamanın yapılacağını iddia etmişler.http://www.ntvspor.net/haber/gunun-haberleri/88475/real-madridde-ancelotti-sesleri
hangi başarısı kendisini real madrid ile anlaşma aşamasına getirdiğini merak ediyorum. hakkını yemeyeyim, pirlo, kaka ve shevchenko'lu kadrosu baya iyiydi. bu kadroyu bile bu kadar kötü oynatmamayı başarmasını es geçemem. kulübün yapısına yakışmayacak, ağır gelecek bir hocadır.sizce de o gömlek, bu adama birkaç beden büyük değil mi perez başkanım ?
real madrid'ten yılda 6,5 milyon euro kazanacağı söylenen italyan. tam florentino perez'e yakışacak cinsten. ne derse kafa sallar.
geçen hafta mesut özil için söylediklerinden sonra bu hafta da biyografisinde fatih terim ile ilgili yazdıkları gündem olması muhtemel teknik direktör.http://turkfutbol.com/flas--ancelottiden-terime-buyuk-terbiyesizlik-21399.htmlnormalde avrupa maçlarında gs ve fb yenilsin isterim -belki yine de öyle- ama bir yandan fatih terim'in şu şerefsize haddini bildirmesini istemiyor değilim.
tescilli yönetim kuklası, keçiboynuzu ihracatçısı.

bu adamın yönettiği takımlar asla çekici futbol oynamaz. yönetimlerin her dediğini kabul etmesiyle de idealdir. real madrid gibi coşkulu ve güzel oyunla kazanması beklenen bir takıma değil, ac milan gibi yaşlanan kadro ve sakatlıklar nedeniyle rakiplerinin gerisinde kalan ancak taktik disiplin sayesinde bir şeyleri başarabilecek takımlara uygundur.

edit: ama enfes cv'si var o ayrı. hatta kupa bazında bakarsak italya, ingiltere ve fransa'da kazandığı şampiyonluklar var. bir de ispanya'yı ekleyebilse efsane olacak ama o iş yaş. kendisi de hedefi şampiyonlar ligi olarak belirlemiştir. zaten koltukta kalabilmesinin tek yolu la decima'yı kazanmak.
1995-1996 Reggiana

1996-1998 Parma

1999-2001 Juventus

2001-2009 Milan

2009-2011 Chelsea

2011-2013 Paris Saint-Germain

2013- Real Madrid

çalıştırdığı takımlar benim gözümde top 20 hocaya bile giremezsin be gülüm