1911 yılında ahmet şerafettin bey (şeref bey) öncülüğünde kurularak faaliyetlerine başlayan takım. 2012 yılı itibariyle toplamda 13 şampiyonluğu bulunmaktadır.
1 maç seyircisiz oynama cezası alan takımımız. kendi sahasında oynayacağı trabzonspor maçında tribünlerde sadece kadın ve çocuklar olacak.
zor anlarda(*), sıkışık dakikalarda heyecan yaparak, hepimize sekte-i kalp yaşatan takım. biraz soğuk kanlı olmayı öğrenmek lazım
tabir-i caiz ise, son 2 aydır tepe taklak giden takım. önce yönetimsel sıkıntıların su yüzüne çıkması ve maaşların ödenememesi, ardından türkiye de gelen puan kayıpları. saha içinde isteksiz olduğu belli her halinden anlaşılan sporcular. hatta maç kurtarması için getirilen adamların, derbide saha da olmaması. son olarak avrupa da ki kötü oyun ve 3-1 lik mağlubiyet.

ortada bir başarısızlık var, bu çok açık ama ceza kesmeye çalışmak yetkili merci olmadığından durum daha da zora gidiyor.
son iki sezonda 18 kırmızı kart gören takım. sanırım kurallar dahilinde güçlerinin yetmeyeceğini anlayınca, sallıyor tekmeyi bizimkiler. bu süreçte galatasaray 11, trabzonspor 10 fenerbahçe ise 4 kırmızı kart görmüş