amir hadziahmetovic - 1903 Sözlük
torku konyaspor'un, ülkesinin fk zeljeznicar takımından transfer ettiği 1997 danimarka doğumlu boşnak defansif orta saha oyuncusu.
17 yaşında transfer olduğu konyaspor'un forması altında yedinci sezonunu tamamlayan oyuncu. ilhan palut'un teknik direktörlüğü ile birlikte orta sahayı iyiden iyiye domine etti.
beşiktaş'ın transfer etmek için girişimlerde bulunduğu oyuncu. kulübü konyaspor'a ilk etapta 2,5 milyon euro bonservis bedeli teklif edildiği haberleri var.
beşiktaş'ın kendisi için konyaspor'a yaptığı teklifi 3 milyon euro bonservis, 1 milyon euro performans bonusu ve bir sonraki satıştan % 20 pay olarak güncellediği oyuncu.
hakkında beşiktaş ile 4,5 yıllık anlaşmaya vardığına dair haberler ajanslara düşmeye başlayan oyuncu.
3,2 milyon euro bonservis bedeli ve bir sonraki satış geliri üzerinden % 20 pay karşılığında beşiktaş'a transfer olan oyuncu. 4,5 yıllık sözleşme imzalanan yetenekli orta sahanın 19 numaralı formayı giymesi bekleniyor.

"7 yıl gerçekten çok uzun bir süre. Burada olmaktan çok keyif aldım. Konya'yı çok seviyorum. Onlar benim için ben de onlar için her şeyi yaptım. Birçok yerden teklif vardı ancak Beşiktaş daha ısrarlıydı."