shakhtar donetsk'in 2010 yılında vasco da gama'dan aldığı 1990 doğumlu brezilyalı hücuma dönük orta saha oyuncusu. 50 milyon euro bonservis bedeliyle çin ekibi Jiangsu Suning'e transfer olmuştur.
birleşik arap emirlikleri ekiplerinden sharrjah fc ile beşiktaş arasında bir tercih yapması beklenen oyuncu. yakın zamanda kararını açıklayacaktır.
beşiktaş'ın gündeminde olan brezilyalı futbolcu. arap takımları aklını çelmezse önümüzdeki sezon beşiktaş forması giyecek.
''Alex Teixeira transferinde git gel yaşıyoruz. Futbolcular en iyi ücreti almaya çalışıyor haklı olarak, biz de en azını vermeye çalışıyoruz. İmza atılmadan transfer yapılmış sayılmaz.''(*)
ajanslara düşen haberlere göre beşiktaş'ın transferinde son aşamaya geldiği oyuncu. imza parasına dair detayların görüşüldüğü söyleniyor.
beşiktaş ile 2+1 yıllık anlaşmaya vardığı haberleri gelmeye başlayan oyuncu. önümüzdeki hafta içinde istanbul'da olması bekleniyor.
transfer süreci ile ilgili evrak işleri tamamlanan oyuncu. beşiktaş muhabirleri kendisinin pazartesi günü istanbul'da olacağını duyuruyor.

edit: menajeri de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada pazartesi günü istanbul'da olacaklarını duyurdu. imzalar atılmış.
gün itibariyle istanbul'a gelen oyuncu. karantina süresini geçirdikten sonra takıma katılacak.

edit: son senesi opsiyonlu olmak üzere toplamda 3 yıllık sözleşme imzalamıştır.