alex de souza - 1903 Sözlük
2004 yılında ülkesinin cruzeiro takımından fenerbahçe'ye transfer olan 1977 doğumlu brezilyalı hücuma dönük orta saha oyuncusu. fenerbahçe'nin elde ettiği başarılarda aslan payı ciddi ölçüde kendisine ait. gün itibariyle federasyonun fikstürünü beğenmemiş.
bu sezon fizik olarak yetersizliği ön planda olan, geçen sene inönüdeki maçta necip çıkana kadar onun markajında kaybolmuş ve bugünkü maçtada aynısının olacağını tahmin ettiğim, fenerbahçeye ve ülkeye gelmiş geçmiş en bitirici orta saha oyuncusudur.Ayrıca iyi bir profesyonel olup kendi halinde bir insandır.

Kimseye sataşıp ucuz kahramanlıklar peşinde koşmaz.
fenerbahçe'nin oynadığı tüm maçlarda en büyük kozu olmuş-olacak futbolcu.futbolu bıraktığındaysa fener-gs'nin senelerdir her aldığı 10 numaralı oyuncuya işte yeni hagi dediği gibi- yerine bi ton adam alacak fakat hiçbiri o meşhur tabirle bir alex olmayacaktır. büyük futbolcudur vesselam.
ilk yedi hafta itibariyle hiç asist yapamamış asist ve gol kralı.

bu istatistik hiç hoşuma gitmedi benim, bizim maça saklamamıştır umarım asistlerini. gerçi iyi marke edildiğinde bi halt edemiyor ama bi anlık gafleti affetmez alex.
geçtiğimiz sezonun (2010-2011) ilk haftalarında, "benim sistemimde yeri yok" gerekçesiyle aykut kocaman tarafından oynatılmayan fenerbahçe futbolcusu. bu tavır fb taraftarı tarafından büyük tepki görmüş, bu tepkiye tüm camia katılınca, kocaman geri adım atmak zorunda kalmış ve bu oyuncuyu oynatmaya başlamıştır. sonrasını hepimiz biliyoruz. bunu durup dururken neden hatırladığım kısmına gelecek olursak, burada sivrisinek saz heyetini sahneye davet etmek isterim.(bkz:jose maria gutierrez hernandez)

(bkz:türk spor basını)

(bkz:beşiktaş yönetimi)

(bkz:beşiktaş taraftarı)saz heyeti, alkışlarınızla sahnede.