galatasaray'ın 2011 yılında olympiakos'tan transfer ettiği sol ayaklı, yetenekli ama bekleneni asla verememiş olan 1982 doğumlu ispanyol kanat oyuncusu. nitekim geçen sene de katkısı yüksek değildi. işin ilginç yanı bu yıl garanti para olarak; 2 milyon euro alacak olması.
iki haftadır kart görmemesi için hakemlerin iltimas geçtiği oyuncu.

hadi tamam, adam aslen savunmacı değil ve kartlık fauller yapabilir, hilbert de aynılarını yapıyor, ama 15 şubat 2013 akhisar belediye galatasaray maçında rakibinin sırtına basmasına ceza gelmemesi nasıl açıklanabilir anlayamıyorum.https://pbs.twimg.com/media/BDKvAIeCUAAMTXC.jpg:largebu hareket sonrasında tahkim gereken cezayı vermelidir, tıpkı avrupanın diğer liglerinde olduğu gibi. maçta kart verilmemiş olması bu hareketin cezasız kalacağı anlamına gelemez.edit: imla.

ek: ayrıca geçen hafta rakibinin aşil tendonuna bastıktan sonra da kart görmemiş, sırıtmıştır üstüne. ne anlatıyorsak...
--spoiler--Cimbom ile 2 yıl daha sözleşmesi bulunan ve aldığı 2.9 milyon Euro’luk yıllık ücretle dikkat çeken Riera’nın ise yüksek ücretinden vazgeçmemek için gitmeyi düşünmediği belirtiliyor--spoiler--
geçen dönem olduğu gibi ayrılık haberleri piyasaya sürülmüş futbolcu. ödenen yıllık ücret ile ilgili sıkıntısı olan galatasaray yolları ayırmak istiyor.
bir sezon içinde 20 maç oynar ise; sözlşemesi ertesi sene otomatik olarak uzayan futbolcu. senelik olarak; 3 milyon euro garanti para demek bu sözleşme.

bu sebeple takımda yer bulamıyormuş